You are here: Home » 10 produktów dzięki którym zmniejszysz odczucie głodu!

10 produktów dzięki którym zmniejszysz odczucie głodu!

1. Buraki

Buraczki zawierają niezwykle dużo błonnika, który bezpośrednio przyczynia się do odczuwania sytości. Dodatkowo warzywo to pełni znaczącą rolę w trawieniu i wzmacnia organizm. Buraki zawierają między innymi witaminę C, karoten oraz takie pierwiastki jak wapń, żelazo, potas, wapń, magnez.

2. Jabłka

Jabłka niezależnie od odmiany tłumią głód i zmniejszają apetyt. Wszystko za sprawą dużej ilości błonnika dającego uczucie pełnego żołądka. Owoce te regulują również poziom glukozy i zwiększają energię! Dodatkowo jabłka mają wyśmienity smak.

3. Migdały

Już jedna garść migdałów (około dwunastu sztuk) znacząco zwiększa poczucie sytości. Dodatkowo migdały mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Pamiętajmy, że produkt ten jest również dość kaloryczny.

4. Gorzka czekolada

Każdy z nas, kto kocha podjadać, na pewno ucieszy się z faktu, iż gorzka czekolada jest jak najbardziej dozwolona. Już trzy kawałeczki czekolady o minimalnej zawartości kakao 70% pozwalają ograniczyć głód, a dodatkowo zabezpieczają organizm przed ryzykiem wystąpienia udaru i chorób serca.

5. Woda

Naukowcy dowodzą, że wypicie dwóch szklanek wody przed każdym posiłkiem, zmniejsza ilość spożywanych kalorii. Woda mineralna jest źródłem wielu składników mineralnych, dodatkowo wypełnia ona żołądek, tworząc uczucie sytości. Zalecana dzienna dawka spożycia wody mineralnej to dwa litry.

6. Jajka

Badania dowodzą, że zjedzenie już dwóch jajek na śniadanie nie tylko daje uczucie sytości na długie godziny, ale również zmniejsza ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia. Wszystko za sprawą dużej ilości witamin i minerałów zawartych w jajkach, w tym A, D, E, K, B12, żelaza, potasu, siarki, fosforu, cynku oraz białka i kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6.

7. Imbir

Imbir używany jest w czasie odchudzania, jako środek przyspieszający przemianę materii oraz hamujący apetyt. Dodatkowo pobudza on system odpornościowy.

8. Zielona kawa

Zielona kawa jest środkiem hamującym łaknienie już od zalania dziejów. Tysiące lat temu Chińczycy chwalili liczne zalety zielonej kawy. Dzisiaj specyfik ten obecny jest w praktycznie każdym suplemencie diety.

9. Twaróg

Mamy tu na myśli tylko i wyłącznie chudy biały ser. Duża ilość białka zawarta w twarożku przyczynia się do zwiększenia uczucia sytości, a także dostarcza do naszego organizmu wiele składników odżywczych.

10. Płatki owsiane

Zaletą płatków owsianych jest fakt, iż po zalaniu ich cieczą na przykład wodą, natychmiastowo pęcznieją. Spożywając płatki na śniadanie, możemy być pewni, że uczucie sytości będzie towarzyszyć nam przez wiele godzin.