You are here: Home » Jak działa naturalny składnik zielonej kawy kwas chlorogenowy?

Jak działa naturalny składnik zielonej kawy kwas chlorogenowy?

Kwas chlorogenowy (CGA) jest to naturalny kwas organiczny (polifenol oraz antyoksydant), którego znaczna ilość znajduje się w ziarnach zielonej kawy. Dodatkowo CGA możemy znaleźć również w śliwkach, karczochach, pokrzywach, pomidorach, truskawkach oraz bakłażanach. Jedna filiżanka czarnej kawy dziennie dostarcza do naszego organizmu do jednego grama kwasu chlorogenowego.

Badania dowodzą, że kwas chlorogenowy ma cudowne właściwości, zwłaszcza w zakresie odchudzania. Udowodniono, że obniża on wchłanianie cukrów w przewodzie pokarmowym, zwiększa czułość komórek na insulinę, a także działa przeciwutleniająco. Dodatkowo przypisuje się mu działania przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybiczne.

Badania dotyczące pozytywnych właściwości kwasu chlorogenowego na utratę tkanki tłuszczowej, są prowadzone już od kilku lat. W większości przypadków uczestnikom podaje się zieloną kawę, która zawiera naturalnie największą ilość tego kwasu. Przez pewien okres czasu, najczęściej miesiąc, część badanych otrzymywała suplement diety z ekstraktem z zielonej kawy, a część placebo. Po ustalonym czasie okazało się, że Ci, którzy spożywali specyfik schudli średnio o dwa kilogramy.

Kwas chlorogenowy to prawdziwa rewolucja w XXI wieku. Suplementy zawierające zieloną kawę, a więc również kwas chlorogenowy cieszą się dużym uznaniem wśród konsumentów. Udowodniono, że kwas ten odchudza – miesiąc w miesiąc tracimy coraz większą liczbę kilogramów, przyspiesza przemianę materii, zmniejsza łaknienie, a tym samym zapobiega napadom głodu i nocnemu podjadaniu, pomaga utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu, dodaje energii, zwiększając tym samym kondycję psychiczną i fizyczną organizmu, a także wspomaga redukcję cellulitu. Regularne zażywanie suplementów zawierających kwas chlorogenowy działa niezwykle pozytywnie na proces spalania tłuszczu, a więc odchudzania.

Jako, że kwas ten jest w pełni organiczny jest również bezpieczny, niezależnie od wieku bądź płci. Nie zarejestrowano żadnych działań ubocznych, związanych z regularnym przyjmowaniem suplementów zawierających ekstrakt z zielonej kawy. To, co jednak jest najbardziej wyjątkowe biorąc pod uwagę kwas chlorogenowy, to fakt, że odchudzanie wspomagane tym związkiem jest całkowicie bezpieczne pod względem stabilności. Możemy być pewni, ze zażywanie zielonej kawy sprawi, że szybko i sprawnie zrzucimy zbędne kilogramy i to bez efektu jojo. To właśnie stawia inne suplementy znacznie niżej, aniżeli produkty zawierające dużą dawkę ekstraktu z zielonej kawy (a w efekcie kwasu chlorogenowego).

Pamiętajmy, że właściwości kwasu chlorogenowego wzmacniane są poprzez regularną aktywność fizyczną oraz zbilansowaną dietę. Połączenie tych trzech składników sprawia, że chudniemy i to na stałe! Niezależnie od tego, jaki suplement diety wybierzecie, zwracajcie uwagę na ilość zawartego w nim ekstraktu z zielonej kawy. To właśnie w niej kryje się najwięcej cudownego kwasu chlorogenowego.