You are here: Home » Kiedy najlepiej zacząć odchudzanie i jak znaleźć motywację?

Kiedy najlepiej zacząć odchudzanie i jak znaleźć motywację?

Twoja waga z tygodnia na tydzień rośnie, a obwód pasa uniemożliwia Ci noszenie ulubionej sukienki? Siadając na kanapie słyszysz charakterystyczny trzask sprężyn? Nie masz czasu, by przygotować sobie pełnowartościowy posiłek – obiad zastępuje Ci Big Mac z McDonalda? Uważaj, możesz mieć poważny problem. Często słyszymy od innych: „ja akceptuje swoją wagę”. Oczywiście, należy akceptować swój wygląd i pewnie Twoi przyjaciele również nie mają nic przeciwko Tobie, niezależnie d tego czy nosisz rozmiar 30 czy 50. Kilka nadprogramowych kilogramów to nie grzech – krągłości są seksowne, ale kiedy Twoja waga uniemożliwia Ci codzienne funkcjonowanie, to wyraźny znak, że masz PROBLEM.

Zdajesz sobie sprawę, że Twoja waga jest za duża? Potrafisz spojrzeć na siebie w lustrze i powiedzieć „jestem gruba”? To Twój pierwszy sukces. Widzisz, że masz problem! Oczywiście musisz rozróżnić prawdziwy problem od zwykłych urojeń. Niewielkie boczki nie są nadwagą, a lekko wystający brzuszek może być bardzo kuszący dla płci przeciwnej. Jak znaleźć motywację do miarowego i systematycznego odchudzania?

Nie ma nic ważniejszego niż CHĘĆ. Gdy pojawia się chęć, kolejne czynności idą niczym z górki. Istnieje kilka sposobów, by zwiększyć motywację do pracy nad własnym wyglądem. Czy wiesz już, jaki chcesz osiągnąć cel? Przykładowo: rozmiar 36. Znajdź w szafie bądź kup perfekcyjny ciuch w tym rozmiarze i dołóż wszelkich starań, by wydane pieniądze nie poszły na marne. Po drugie: ideał. Czy istnieje ktoś, kto stanowi dla Ciebie ideał pod względem wyglądu? Powieś sobie jego zdjęcie na lodówce i codziennie rano przybliżaj się do celu. Po trzecie: pozbądź się z domu wszystkich rzeczy, które mogą Cię odwieść od zrealizowania swojego planu. Tłustym posiłkom mówimy NIE. Oddaj dzieciom swojej siostry słodycze, wyrzuć wszystkie mrożone fast-foody, zapomnij o jedzeniu na mieście. Skonfrontuj się z osobami, które mają taki sam problem jak Ty. Nic tak nie motywuje jak wspólny trening!

Motywacja ukryta jest głęboko w Tobie. Jeżeli Ty nie chcesz się zmienić, może walić się i palić, a Twoja waga nawet nie drgnie. Czasami motywacją są niemiłe docinki ze strony najbliższych czy kolegów z pracy. W wielu przypadkach motywacją jest zdanie najbliższej osoby bądź chęć spodobanie się partnerowi bądź partnerce. W życiu każdego z nas jest również moment, gdy stajemy na wadze, spoglądamy w dół i dochodzi do nas, ze trzycyfrowa liczba nie jest niczym normalnym.

Nie zapominajmy również o najważniejszym: NADWAGA PROWADZI DO LICZNYCH PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH. Uszkodzenia stawów i kości, miażdżyca, problemy z sercem, udar, zawał, zapalenie żył, przepuklina, problemy z poruszaniem – świat jest piękny, a życie krótkie. Starajmy się, zatem jak najdłużej czerpać radość z tego, co nas otacza.