You are here: Home » Właściwości odżywcze zielonej kawy

Właściwości odżywcze zielonej kawy

Niemal każdy z nas lubi pić kawę. Polacy piją kawę praktycznie wszędzie – w domu, w pracy, w czasie podróży, w autobusie i na uczelni. Pora dnia nie jest ważna, czy to rano czy to wieczorem, kawa jest dla nas prawdziwym błogosławieństwem. Ci, którzy do tej pory nie przekonali się do smaku kawy szukają innej alternatywy, o podobnym działaniu. Niektórzy z Was jeszcze nie wiedzą, że istnieje idealny napój, o przepysznym smaku i właściwościach jeszcze bogatszych aniżeli wspomniana kawa. Mowa tutaj o ZIELONEJ KAWIE.

Zielona kawa to nic innego jak niepalone ziarna zwykłej kawy. Forma ta jest bardziej łagodna, aniżeli zwykła kawa, a także ma mniej goryczki. Zawiera jednak taką samą ilość kofeiny, a więc również działa pobudzająco. Cudowne właściwości tego specyfiku wynikają przede wszystkim z wysokiej zawartości kwasy chlorogenowego. Kwas ten jest naturalnym polifenolem wykazującym silne właściwości antyoksydacyjne. Mówiąc prościej, regularne spożywanie zielonej kawy bogatej w kwas chlorogenowy zapobiega postępowaniu procesów starzenia się organizmu oraz rozwojowi komórek rakowych. Dodatkowo wspomniany wyżej kwas znacząco obniża wchłanianie cukrów w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu nasz organizm aktywnie spala zapasy tłuszczu. Zielona kawa zwiększa czułość komórek na insulinę, a także ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybiczne.

Najważniejszymi właściwościami zielonej kawy jest obniżanie stopnia przyswajania glukozy oraz zwiększenie tempa przemiany materii. Kawa w tej formie jest jednym z najbardziej skutecznych broni do walki z nadprogramowymi kilogramami. Dzięki obniżeniu stopnia przyswajania glukozy w organizmie (tłuszcz), zaczynamy tracić na wadze!

W zielonej kawie znajduje się również kwas kawowy. Kwas ten ma właściwości przeciwzapalne, żółciopędne oraz przeciwmiażdżycowe. Warto dodać, że on również jest antyoksydantem. Regularne spożywanie zielonej kawy ma znaczący wpływ na walkę z cukrzycą typu 2. Dodatkowo suplement ten wpływa na prawidłowe funkcjonowanie nerek oraz chroni przed występowaniem kamieni żółciowych u mężczyzn. Niewątpliwym plusem jest również zwiększenie tempa przemiany materii i znaczące obniżenie łaknienia, co przekłada się na mniejszą ilość spożywanego pokarmu. Zielona kawa wpływa bardzo korzystnie na pracę umysłu, pamięć oraz koncentrację.

O cudownych właściwościach zielonej kawy napisano wiele książek. Nic dziwnego, że obecnie na rynku jest tak wiele suplementów zawierających jej ekstrakt. Najważniejsze jednak, że zielona kawa jest w pełni bezpieczna dla naszego organizmu. Wynika to z faktu, że jest ona naturalna. Jeżeli chcemy schudnąć szybko, bezpiecznie i bez efektu jojo – specyfik ten jest tym, czego aktualnie potrzebujemy. Przy wyborze odpowiedniego produktu uważajmy jednak na tanie podróbki i nieefektywne zamienniki!