Wybierając się do Egiptu, zwykle mamy zamiar zobaczyć piramidy i niezwykłe plaże. Pamiętać jednak trzeba, że kraj ten oferuje znacznie więcej. Egipt co warto zobaczyć podczas urlopu? Sprawdź, jak zaplanować urlop!

Egipt to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków. Przyciągają nas do tego kraju wysokie temperatury, pewna pogoda, ale też niesamowite zabytki. Egipt co warto zobaczyć na własne oczy i które zabytki koniecznie trzeba odwiedzić?

Wakacje w Egipcie – co warto zobaczyć?

Podróż do Egiptu to marzenie niejednego turysty, który jednak często niewiele wie o tym kraju i nie do końca zdaje sobie sprawę, jakie są jego najważniejsze atrakcje turystyczne. Oczywiście można nie wiedzieć, jaki jest najwyższy szczyt w Egipcie lub gdzie znajduje się pustynia, lecz wykaz najważniejszych atrakcji w Egipcie po prostu trzeba znać, zanim wykupi się bilety lotnicze do tego kraju. Wiedzieć jednak trzeba, że dosłownie wszystkie wycieczki do Egiptu mają w swoim planie symbol Egiptu i jeden z siedmiu cudów świata, czyli piramidy w Gizie. Szukając informacji, co warto zobaczyć w Egipcie, zawsze natknąć się można na ten cud starożytnego Egiptu. Na zdjęciach nie robi on takiego wrażenia, jak na żywo, gdy jest po prostu przytłaczający. Co ciekawe, za pewną opłatą można nawet wejść do środka piramidy i podążając korytarzem dotrzeć aż do miejsca, w którym złożone miało zostać ciało faraona.

Piramida Cheopsa to największa na świecie tego typu budowla. Było to miejsce pochówku, które faraon budował dla siebie niemal przez całe życie. Ten fenomenalny grobowiec jest jednym z siedmiu cudów świata starożytnego i do dziś robi ogromne wrażenie. Nie mniej atrakcyjny jest zlokalizowany w pobliżu tajemniczy posąg, czyli Sfinks.

Egipt – co warto zobaczyć i zwiedzać? Poznajemy Kair

Wiedzieć trzeba, że stolica Egiptu ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko perłę starożytnego świata, czyli piramidy. Zbudowana nad brzegiem nilu stolica już w starożytności była niezwykle ważnym miejscem handlu i kultury. Centrum miasta pełne jest zabytkowych meczetów, licznych kompleksów handlowych i niezwykle malowniczych i klimatycznych uliczek. Zwiedzanie Egiptu zdecydowanie najlepiej rozpocząć właśnie od tego miasta, które nie tylko jest ośrodkiem życia religijnego w Egipcie, lecz również największym w całym Egipcie punktem handlu.

Luksor – niezwykła świątynia

Co warto zobaczyć podczas pobytu w Egipcie? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że największe atrakcje Egiptu i najważniejsze starożytne zabytki znajdują się na południu Egiptu, a dokładnie w Luksorze. To właśnie w tej części Egiptu znajdują się miejsca, które zdecydowanie warto zobaczyć podczas wakacji. Na południe od miasta obecna jest świątynia Hatszepsut i Karnak, a także słynna Dolina Królów. Wiedzieć trzeba, że to właśnie tam znajdują się starożytne Teby. Wszystkie te atrakcje czekają na turystów na zachodnim brzegu Nilu.

Co warto zobaczyć, zwiedzając muzeum egipskie?

Planując wyjazd do Egiptu, chcemy zobaczyć Dolinę Królów, bezcenne zabytki architektury, a także szczególnie ważne Góry Synaj. Wiedzieć jednak trzeba, że chcąc jechać do Egiptu, zdecydowanie warto odwiedzić słynne muzeum w Kairze. To właśnie tam zobaczyć można jedną z największych kolekcji muzealnych na całym świecie. Muzeum to warto odwiedzić choćby dla skarbów, które zostały wydobyte z grobowca Tutenchamona. Egipt to kraj piramid, faraonów, ale też mumii, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Egipt co warto zobaczyć – najlepsze atrakcje i zabytki Egiptu

Pamiętać trzeba, że planując wypoczynek w tym kraju, ma się do dyspozycji wiele ciekawych atrakcji turystycznych w Egipcie. Ciekawe miejsca w Egipcie to jednak nie tylko piramidy i skarby starożytności, lecz również nowoczesne atrakcje i wygody. Gorący klimat Egiptu sprawia, że szczególnie popularne jest spędzanie wakacji w jednym z wielu kurortów w Egipcie. Czekają tam na turystów sporty wodne, przepiękna plaża, a także rejs po nilu. Wiedzieć trzeba, że Morze Czerwone, przy którym położone są najpopularniejsze kurorty takie jak Sharm el sheikh, Marsa alam czy Hurghada, to fantastyczne miejsca, w których można m.in. trenować nurkowanie. Dzięki temu, że na miejscu turyści mają do dyspozycji wiele kursów, właściwie każdy może zobaczyć na własne oczy, jak wygląda rafa koralowa, którą warto zobaczyć choć raz w życiu.

Paulina (30)

Wierzę, że małe kroki mogą prowadzić do wielkich zmian. Przez ten blog, mam nadzieję zainspirować Cię do refleksji nad własnymi nawykami i pokazać, że ekologiczny styl życia jest możliwy dla każdego z nas. Razem możemy stworzyć przyszłość, w której ludzkość i natura
współistnieją w harmonii.