Grecka wyspa ma wiele do zaoferowania turystom. Jeśli szukasz ciekawych miejsc do odwiedzenia, dobrze trafiłeś. Zapraszamy do lektury tekstu Grecja co warto zobaczyć? Gdzie skierować swoje kroki?

Grecja jest warta odwiedzenia pod wieloma względami. Przyciąga turystów z całego świata. Możesz liczyć na piaszczyste plaże, zabytki, starożytne ruiny, malownicze krajobrazy, ciepłą wodę, korzystne warunki pogodowe, liczne atrakcje turystyczne. Jest to świetne miejsce na udane wakacje całą rodziną. Dowiedz się już teraz, Grecja co warto zobaczyć.

Godne polecenia miejsca na wyspie greckiej

O starożytnej Grecji można wiele przeczytać, dowiedzieć się rozmaitych ciekawostek. Przez lata udało się zachować wiele zabytków, dostępnych do zwiedzania przez turystów. Trudno jednak zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca podczas jednej wizyty. Jest to przykład państwa, które warto odwiedzić wielokrotnie. Nic dziwnego, że tak wiele osób regularnie tu powraca i zawsze ma udane wakacje. To właśnie w Grecji odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie. Tradycja trwa do dnia dzisiejszego.

W Grecji nie brakuje miejsc, które warto odwiedzić – Saloniki, Kreta, Zakynthos, Ateny, wyspa Rodos, Akropol, Delfy, Chania, Santorini, Epidauros, Korfu, Mykeny, Knossos, Zatoka Wrak, Olimp. Każde miasto Grecji zasługuje na uwagę i zachęca do odwiedzenia. Ateny jako stolica Grecji przyciągają tysiące turystów każdego roku. Skupia wiele najważniejszych atrakcji, dlatego warto poświecić jej więcej czasu. Możesz wybrać się na wzgórze bogate w ruiny, które pochodzą jeszcze z czasów antycznych. Akropol skrywa Partnenon, jest też Erechtejon, Teatr Dionizosa i wiele więcej.

Grecja co warto zobaczyć na popularnej wyspie?

Polecamy Ci wybrać się do świątyni Nike Apteros, przyjrzenie się z bliska Propylejom. Akropol znajduje się na środku Aten, na wapiennym wzgórzu, więc przyciąga uwagę z daleka. Nie możesz też zapomnieć o starożytnym rynku Agora, w którym dawniej tętniło życie zarówno polityczne, jak i gospodarcze tego miasta. Topowymi atrakcjami są także światynia Hefajstosa i Stoa Attalosa. Możesz odwiedzić pchli targ, czyli idealne miejsce na zakup pamiątek za niewielkie pieniądze. Znajduje się on w dzielnicy Monastiraki, podobnie jak Agora Rzymska, Wieża Wiatraków i cmentarz Keramejkos. Wrażenie robi także Ogród Narodowy z Pałacem Prezydenckim.

Poznaj atrakcje turystyczne Grecji

Grecja słynie z sanktuarium Epidauros, które powstało w celu czczenia Asklepiosa, czyli boga o mocach uzdrawiania. Największe wrażenie robi w tym miejscu amfiteatr, który pomimo wieków nadal jest w dobrym stanie. Znajduje się na zboczu wzgórza. Atrakcją są także Meteory, na które składa się trzynaście klasztorów umieszczonych na kamiennych filarach. Jako turysta masz możliwość zwiedzenia aż sześciu monastyrów.

Będąc w Grecji, nie można pominąć Krety. Jest to największa wyspa, w której panuje gorący klimat. Masz do wyboru mnogość plaż, wysokie góry. Nic dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością w biurach podróży. Na Krecie jest najdłuższy wąwóz w całej Europie, czyli Samaria. Możesz zdecydować się na pokonanie kilkunastokilometrowej trasy, ale będzie to spore wyzwanie. Warto odwiedzić jaskinię Dikte, bogatą w stalaktyty i stalagmity. Duże wrażenie robi oczywiście Grota Zeusa z ruinami Pałacu Minosa i Fajstos. Odwiedź także Heraklion w postaci weneckiego fortu oraz największą wenecką fortecę Rethymnon.

Co warto zobaczyć w Grecji?

Największe atrakcje w Grecji znajdują się między innymi w mieście Rodos. Jej stolicę wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto odwiedzić Pałać Wielkich Mistrzów, czyli zakon joannitów pełniący obecnie funkcję muzeum. Jest też najstarsza czynna synagoga w całym kraju w postaci Kahal Kadosz Shalom. Planując wakacje w Grecji, warto umieścić na liście, miej na uwadze wysepkę Nisyros, która stanowi wielki wulkan (aktywny!). Wiele perełek Grecji kryje się także w Delfach – wyrocznia i świątynia Apollina, Święty Kręg Apollina i wiele więcej. Warte odwiedzenia w Grecji są Mykeny ze względu na Skarbiec Atreusza i szereg innych najstarszych zabytków kultury greckiej.

Atrakcje w Grecji – zabytki, plaże, malownicze krajobrazy

Ciekawych miejsc w Grecji nie brakuje. Czekają tam na Ciebie wykopaliska, antyczne klasztory, budowla Partenonu, świątynia Posejdona, muzeum archeologiczne, Stadion Starożytny, pałac Wielkich Mistrzów, sanktuarium Zeusa, teatr Dionizosa, piękne plaże. Atrakcje Grecji są zróżnicowane, więc znajdzie się coś ciekawego dla każdego. Warto zwiedzić miejsca zarówno dobrze znane, jak i mniej oczywiste. Będzie to wspaniałe miejsce nie tylko dla miłośników historii i fanów starożytności. Wiele atrakcji turystycznej wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W całej Grecji znajduje się mnóstwo interesujących obiektów, które zasługują na Twoją uwagę, więc pamiętaj o nich podczas planowania wakacji.

Paulina (30)

Wierzę, że małe kroki mogą prowadzić do wielkich zmian. Przez ten blog, mam nadzieję zainspirować Cię do refleksji nad własnymi nawykami i pokazać, że ekologiczny styl życia jest możliwy dla każdego z nas. Razem możemy stworzyć przyszłość, w której ludzkość i natura
współistnieją w harmonii.